Výživový plán na míru
  Dietolog OFFline
  1,000.00 
  vstupní prohlídka

Dietolog offline.

Naše tělo je samoregulační systém. Tělo samo vybírá a udržuje hodnoty velkého množství parametrů, mění je v závislosti na potřebách, což mu umožňuje poskytovat nejoptimálnější režim fungování. Například v horkém počasí naše tělo vyžaduje více vody pro zvýšení přenosu tepla
a snížení tělesné teploty.  Naše tělo se snaží udržovat homeostázu – stálost stavu vnitřního prostředí těla.

Proč je pro některé z nás těžké regulovat stravu, jíst správně a ve správném množství?
Protože v našem těle žijí biliony mikroorganismů a každý má v jídle své preference, tyto společně tvoří lidský mikrobiom, který je jedinečný jako otisk prstu. U téhož člověka se mikrobiom mění s věkem, stejně jako s příjmem léků, nemocemi a stravou. Mikrobiom ovlivňuje stav těla jako celku, protože podporuje činnost gastrointestinálního traktu, ovlivňuje imunitní systém, metabolismus a vztah mezi střevem a mozkem.

Kdo žije v člověku? Paraziti, plísně, viry, bakterie. Naše závislosti určují ti, kteří v nás žijí. Potravinové návyky určují především parazité a tím i mění charakter člověka. Například: kvasnice – nutí člověka hledat cukr. Ale bakterie jsou naši přátelé. Dostaly se do našeho těla, aby nám pomohly v evoluci. Lidé mají asi 22 000 genů, zatímco bakterie (náš mikrobiom) mají přes 20 milionů genů. 

Naše dobrá nálada závisí na našem mikrobiomu.

Příklady:

 1. Hodně bifidobakterií: člověk je klidný, trochu pomalý, vždy pomůže.
 2. Hodně laktobacilů: člověk je mobilní, aktivní, ctižádostivý

 

Dříve lidé umírali na infekce, ale úroveň metabolických a cévních poruch byla minimální
a onkologie byla extrémně vzácná. Cévní poruchy se vyskytují v důsledku toho, že v krvi jsou různé neobvyklé bílkoviny, se kterými imunitní systém potřebuje bojovat ( bílkoviny virů, bílkoviny potravin). Přírodou bylo stanoveno, že se do těla nedostává mnoho bílkovin. To se v naší době změnilo. Svět tloustne.

 

Jak se vrátit na výchozí bod? Je třeba najít rovnováhu!

Zde je 7 jednoduchých podmínek:

 1. Silná imunita.
 2. Snížení tělesné hmotnosti.
 3. Snížení příjmu cukru a droždí.
 4. Omezení používání zahraničních potravin.
 5. Zjednodušení jídelníčku, zjednodušit ho.
 6. Nepoužívání přípravků s GMO – tělo špatně funguje, tělo nedokáže pochopit, která bílkovina se do něj dostala.
 7. Snížení překyselení organismu.

 

Pokud má člověk dobrou náladu, jde na záchod tolikrát kolik jedl, po jídle není ospalost, „pevné nervy“, nefňuká, má rád aktivní odpočinek – znamená to, že se správně stravuje. Pokud má člověk pořad špatnou náladu, je po jídle ospalý nebo se chce dívat na televizi (nemá energie), má záchvat vzteku, když mu vezmou pizzu nebo dort – znamená to, že správně nejí.  Pak má oteklosti, nadváhu, a dá se říci, že takový člověk se neovládá, ovládají ho houby.

 

Jen pár příkladů.  Kvasinky vrhají neurotoxiny do našeho krevního oběhu – tím vzniká deprese. A další přiklad je, že houby milují alkohol.

 

Proto první návštěva začíná počítačovou diagnostikou, vytvořením výživového plánu na míru a doporučením vhodného pitného režimu na míru.Výživový plán na míru je zaměřen především na obnovu normálního mikrobiomu a udržení celkové homeostázy. 

 

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se lidé obracejí na výživového poradce, je nadváha. V programu Rychle zhubnout/ hubnutí – správná výživa je 70% úspěchu. Odborná konzultace u nás také pomáhá snížit projevy a v rámce prevence i vyhnout se následujícím onemocněním:

 • dna
 • metabolické poruchy, urolitiáza, žlučové kameny
 • cukrovka
 • obezita
 • arteriální hypertenze
 • onemocnění gastrointestinálního traktu
 • ateroskleróza a další.

 

Je třeba poznamenat, že, neuropatické a jiné “nekontrolované” diety nedosahují dobrých výsledků, neléčí a někdy dokonce škodí. Mnoho lidí slyší slovo „dieta“ a jednoduše si představí seznam toho, co nejíst. Takové přístupy jsou primitivní a nevedou k výsledkům. Jakékoli vyloučení potravin nebo skupin potravin z jídelníčku musí být odůvodněno a vždy pod dohledem odborníka.V našem centru výživový poradce nikdy nepracuje sám. Díky našim bohatým zkušenostem a velkému seznamu služeb jsme schopni vypracovat komplexní kurz obnovy těla, který může zahrnovat osteopatie, kraniosakrální terapie, kinezioterapie, homeopatie, dechová gymnastika, masáž, trakce páteře na Trenažér Evminova, přístrojové  procedury , léčebné programy pro péči o obličej a tělo a mnoho dalších typů našich služeb. A co je velmi důležité, budete vždy pod dohledem a kontrolou našich specialistů. Pouze komplexní
a systematický přístup ke zlepšení těla poskytuje dobrý a stabilní výsledek!

 

Navíc velké množství užitečných, doplňujících informací o správné výživě, pitném režimu, receptech a různých cvičeních najdete na našem youtube kanálu https://www.youtube.com/channel/UCf6A7GN5FaH5qo0yvdlFrKA.