Křečové žíly (vyrixy) a limfostáza – první ošetření cena od
    400.00 
    první ošetření cena od

 Křečové žíly (vyrixy) a limfostáza

Варикоз и лимфостаз

Jednou z nejrozšířenějších onemocnění, které se stale vyskytuje ve vyspělých zemích, je varikózní rozšíření žil. Statistiky ukazují, že tímto trpí 66 % mužů a 89 % žen. U žen se často objevuje v mladém věku a po nebo během těhotenství. U mužů je častěji spojeno s nezdravou stravou, škodlivými návyky a nadměrným fyzickým namáháním.

Jednou z příčin tohoto onemocnění je porucha funkce žilních chlopní dolních končetin, která vede k zpětnému toku krve zpět do žíly. Z tohoto důvodu se žíly zvětšují a jejich stěny se časem ztenčují, což je viditelné jako zduřelé žíly a modré holeně. Toto je také doprovázeno pocitem tíhy v nohou, otoky a bolestmi, které se zesilují většinou večer. Prvními příznaky onemocnění jsou klikaté zduřelé žíly nazývané “uzlíky” na nohou. Pokud nebudou přijata opatření, mohou se dále objevit suchost, pigmentace, vředy atd. Vážnější formou onemocnění jsou otevřené trofické vředy. Úspěch léčby závisí na včasném odhalení problému a odpovídajícím léčení.

Jak odhalit onemocnění v rané fázi a zabránit jeho přechodu na vážný problém? Specialisté v našem centru Vám v tom pomohou.

Lymfatický systém – varikóza a lymfostáza.

Варикоз и лимфостаз

Všichni víme, co je oběhová soustava člověka. Víme od malička, že pokud si zraníme nebo odřeme prst, začne krvácet. Pokud je zraněni nebo odřenina malá, můžeme stisknout prstem druhé ruky a krvácení přestane. Ale co je lymfatický systém, to je pro lidi, kteří nemají zdravotnické vzdělání, obtížné si představit, a často to ani není nutné.

Co je tedy lymfatický systém a proč je pro naše tělo důležitý? Za prvé, je to součást oběhové soustavy a skládá se z kapilár, malých a velkých lymfatických cév a uzlin. Tekutina v lymfatickém systému se nazývá lymfa. Jednoduše řečeno, lymfatický systém je “bariéra”, která chrání oběhový systém před škodlivými viry a jinými škodlivými látkami. V lymfatických uzlinách se nacházejí speciální buňky – makrofágy, které zpracovávají nemocné viry a škodlivé látky a tak jim nedovolí dostat se do oběhoveho systému a šířit se dále po těle.

Porucha toku lymfy a její hromadění v tkáních se nazývá lymfostáza. Zevně se toto onemocnění projevuje trvalým otokem a zvětšením končetin. Nebezpečí tohoto onemocnění spočívá v tom, že pokud nejsou přijata opatření, dochází k vzniku vředů.

Příčiny varikózy a lymfostázy mohou být jak vrozené, tak získané. Mezi získané příčiny patří obezita, fyzická traumata a poruchy lymfatického toku.

Boj proti varikóze a léčba lymfostázy začíná obnovou odtoku lymfy. Někdy je to obtížný úkol, který vyžaduje dlouhodobou léčbu a odborný přístup.

Počítačová diagnostika celého organismu pomáhá odhalit první příznaky těchto onemocnění již v raných stádiích.

Варикоз и лимфостаз

A v těchto případech následující procedury jsou velmi účinné:

Náš dietolog Vám pomůže správně vybrat stravu a zabránit dalšímu rozvoji onemocnění. Program rychle zhubnout/ hubnutí  pomáhá při nadměrné váze, což je jedna z příčin varikózního rozšíření žil.

I když jsou příčiny varikózního rozšíření žil u žen a mužů často různé, léčebné postupy jsou stejné.