Evminovova deska

Jedná se o jedinou metodiku, která spouští mechanismus obnovy páteřních struktur: kombinace dávkovaného protahování (odlehčení)
a současného posilování hlubokých (krátkých) zádových svalů.

Dávkované protažení páteře (odlehčení) je zajištěno prováděním cviků na páteř vypracovaných v rámci metodiky na speciálním ortopedickém trenažéru – Jevminovském profylaktoru. Protahování je nezbytné k odlehčení meziobratlových plotének, uvolnění zachycených nervových zakončení a také k normalizaci tonusů spazmatických svalů, jejich uvolněním a protažením. Šikmá rovina přístroje Preventer umožňuje provádět tyto úkony v režimu, který je nejšetrnější k páteři, a to nastavením úhlu sklonu v závislosti na stavu páteře, diagnóze, hmotnosti a věku osoby.

Kombinace cíleného tréninku krátkých zádových svalů a odlehčení páteře spouští takzvaný “pumpovací mechanismus”, který přispívá k aktivnější výživě meziobratlové ploténky. Svaly navíc během určité doby “vyplní” prostor podél páteře, vzniklý následkem protažení. V důsledku toho část zátěže páteře přebírají zpevněné svaly a vazy. Zatížení meziobratlové ploténky se výrazně sníží a její regenerace je mnohem intenzivnější.

Pokud máte:

– Bolesti zad, skřípnutá nervová zakončení;

– Bechtěrevovu chorobu;

– Schoermann-Mauovu chorobu;

– meziobratlovou kýlu, Schmorlovu kýlu, výhřez, posun disku;

– zakřivení páteře, skoliózu;

– kyfózu, kyfotické držení těla, lordózu;

– lumbago, interkostální neuralgii;
– pánevní nestabilitu nebo nesouměrnost;

– osteochondrózu (krční, hrudní, bederní).

Léčba na Evminovově preventivním přístroji přináší zaručený pozitivní výsledek.